Ułatwienia dostępu

strefa uczniów

Uczeń z pasją

hobby – talenty – zainteresowania

Szkolny program "Uczeń z pasją"

O programie

Wiemy, że wszyscy jesteście wspaniali i wyjątkowi. Wiemy, że macie mnóstwo pasji, zainteresowań, hobby i talentów. Wiemy też, że wśród Was są tacy, którzy w to nie wierzą lub jeszcze tego nie odkryli. Chcemy zachęcić Was do poszukiwania pasji oraz odnajdywania i rozwijania w sobie ukrytych talentów. Rozpoczynamy w tym roku cykl prezentacji, w którym Wasi koledzy i koleżanki przedstawią coś co może nie zauważyliście u nich.  To będą wyjątkowi, zdolni i utalentowani uczniowie naszej szkoły, którzy poza nauką mają swoje zainteresowania i pasje czy talent. Mamy nadzieję, że dzięki temu i Wy odważycie się podzielić z innymi tym, co Was interesuje, fascynuje, ciekawi i zajmuje w wolnym czasie. Możecie zgłaszać u wychowawcy. Zachęcamy do udziału w innowacyjnym projekcie „Uczeń z Pasją” i do prezentacji przed całą szkołą tym, co potraficie, kochacie, lubicie robić i jakie macie hobby, zainteresowania i pasje.


Styczniowa prezentacja uczniów z pasją w klasie V

 • Marta Zakrzewska

  Marta kocha czytać. Mało tego ona również tworzy rymowanki, ale również pisze wiersze. Podczas prezentacji przedstawiła nam swoje krótkie rymowanki, a jej wiersze mieliśmy okazję czytać na szkolnych konkursach.

 • Filip Kownacki

  Filip to miłośnik rolek. Jak dostał rolki, tak cały czas na nich jeździ. ma też dobrą orientację w sprawie ich budowy oraz rodzajów.

   

 • Eliza Lisowska i Nikodem Urbański

  Obydwoje interesują się sztuką składania papieru, zwaną origami. Podczas ich prezentacji każde wykonało swoje origami. Eliza motyla, a Nikodem zabawę piekło - niebo.

 • Marek Pal

  Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się coś o rolnictwie to zapraszamy do Marka. Rzadko zdarza się taka pasja, zamiłowanie do rolnictwa. Widać, że Marek to kocha i na pewno zostanie rolnikiem

 • Aleksander Wójcicki

  Od pięciu lat uczy się gry na gitarze.  Zaprezentował swoją gitarę i zagrał krótki utwór. Gra na gitarze klasycznej.

 • Jagoda Podstawka

  Pasją jej jest taniec towarzyski.  Od siedmiu lat tańczy z kolegą ze szkoły. To nie jest tylko rozwijanie hobby, ale prawdziwy taniec na turniejach. Jagoda z Olafem tańczą już na turniejach i zdobywają coraz wyższą klasę taneczną. Czasami na występach w szkole mamy okazję ich oglądać.

 • Olivia Sosna

  Malarstwo rozwija od wielu lat. Ma talent co zaprezentowała pokazując nam swoje prace. Rysuje szkice, tworzy za pomocą nakładania farby szpachelką, a również maluje za pomocą farb. Jest dumna ze swojej pasji, a my jej dopingujemy.

Uczniowie z pasją klasy VI

Grudniowa prezentacja uczniów z pasją w klasie VI

 • Michał Stepczuk

  Michał to młody filmowiec. Zainteresował się filmem poklatkowym. Z pasją, wkładając w to dużo czasu, cierpliwości i zaangażowania tworzy animowane fily wykorzystując do tego klocki lego. Zaprezentował kilkuminutowe filmiki, które wymagały od niego wykonanie kilku tysięcy zdjęć, a potem monotonnego montażu na komputerze. To prawdziwy pasjonat.

 • Aleksandra Siklicka

  Ola kocha konie. Od kilku lat trenuje jazdę konną, a ostatnio skoki przez przeszkody. Opowiedziała gdzie trenuje i jak uczestniczy już w zawodach hipicznych. Życzymy jej powodzenia.  

 • Maciej Kochaniewicz

  Papużki można hodować, ale też można z pasją się nimi zajmować. Maciek tak właśnie robi. Kocha te ptaki, ale nikomu nie pozwala przy nich pracować, to jego miłość, to jego pasja. Opowiedział nam co jedzą i jak się nimi opiekuje.

 • Antoni Biczak

  Jeżeli ktoś chce zamowić ciasto na imprezę, to zapraszamy do Antka. Rośnie nam prawdziwy cukiernik. Antek lubi piec. Na początku, jak opowiedział, z pomocą mamy, a teraz samodzielnie kiedy tylko może zajmuje kuchnię i wdraża nowe przepisy cukiernicze. Na prezentacji mogliśmy skosztować jego wypieku. Ciasto było wyborne.

 • Zosia Kotowicz i Michał Stepczuk

  Michał to też rysownik. Oprócz tworzenia filmów, wykonuje do nich rysunki. Taką samą pasję odkryła w sobie Zosia, która na razie szkicuje, ale pochłania ją to coraz mocniej. Na prezentacji pokazali swoje prace. 

 • Filip Kapij

  Można z pasją uprawiać pływanie. Opowiedził nam o tym Filip. Jego przygoda z basenem rozpoczęła się kilka lat temi i pochłonęła zupełnie. Na prezentacji zademonstrował nam style jakimi pływa, opowiedział, które są łatwe, a które wymagają wysiłku. W swojej pasji jest coraz lepszy.

Uczniowie z pasją klasy VI

Listopadowa prezentacja uczniów z pasją w klasie VII

 • Karolina Lipińska

  Klarnet to instrument, który pokochała Karolina. Na początku chciała tylko grać, a teraz robi to z pasją, ćwicząc prawie codziennie. Karolina uczęszcza do makoły muzycznej, a jej osiągnięcia mogliśmy ocenić wysłuchując krótkiego koncertu. Również w trakcie pokazu zorganizowała konkurs grając fragmenty znanych utworów, a widzowie mieli zgadnąc jego tytuł. 

 • Amelia Orkwiszewska

  Jeżeli ktoś nie wierzy, to nich porozmawia z Amelią o jej pasji. Szybko przekona się, że hodowla królików miniaturek może być pasją. Ameli z niesamowitą znajomością tematu opowiadała o hodowaniu tych małych, miłych futrzaków. Znalazła też sposób na kieszonkowe, gdyż króliczki sprzedaje. Taką pasję zaszczepił w niej jej wujek, który do dziciaj zajmuje się prawie zawodowo hodowlą zwierząt. Na prezentacji zobaczyliśmy jej pupilka.

 • Oskar Kędzierski

  Pasja Oskara jest rzadka, choć na wsiach popularna. Kocha gołębie. Sam zbudował dla nich pomieszczenie, sam zdobywa nowe rasy, sam chodzi przy nich, karmi je, wypuszcza na loty. Jak mówi nie wymaga to dużo pracy, ale systematyczności. Aktualnie ma w swojej hodowli 17 gołębi, a jednego z nich nam pokazał.

 • Wiktoria, Damian, Dominik i Oskar

  Wiktoria, Damian, Dominik i Oskar to nasi piłkarze. Wszyscy prawie zawodowo uprawiają ten sport trenując w klubach piłkarskich. Grają, jeżdżą na zawody, a nawet byli na zagranicznych zgrupowaniach.

Uczniowie z pasją klasy VII

Październikowa prezentacja uczniów z pasją w klasie VIII

 • Ania Zhyla

  Ania pochodzi z Ukrainy. Od sześciu lat gra na fortepianie. Kocha to robić i poświęca muzyce wiele czasu. Niestety wojna zmusiła ją do pozostawienia swojego instrumentu zagranicą. Teraz gra na keyboarcie. Na prezentacji zagrała nam kilka utworów.

 • Julia Styczeń

  Odkryła swój talent w wyszywaniu. Jak twierdzi uspokaja ją to i przynosi ukojenie po długim dniu nauki. Wieczorami siada bierze mulinę lub kordonek nawleczony na igłę i wbija w płótno naciągnięte na bębenku. Wysywa głównie motywy roślinne. Na prezentacji pokazała swój dorobek.

 • Emily Lauermann

  Przyjechała do nas z Niemiec, gdzie uczyła się od najmłodszych lat. Jest bardzo skromną i cichą dziewczyną i nikt nie spodziewał się, że ma taką ukrytą pasję. Jej talent ujawniła jej mama. Emily rysuje ołówkiem. Kocha rysować zwierzęta. Bierze nawet na przerwach międzylekcyjnych szkicownik i pochłania się w rysowaniu. Mieliśmy okazję zobaczyć na prezentacji jej kilka prac.

 • Martyna Junka

  Swoje zdolności artystyczne Martyna ukrywała przez wiele lat. O jej pasji wiedziały tylko niektóre koleżanki, które użyczyły do prezentacji jej prace otrzymane od Martyny w prezencie. To prawdziwa artystka pędzla i akwareli. Z pasją maluje zwierzęta, motywy roślinne na płótnie. Prace były wspaniałe.

 • Fabian Rotkegel

  Od wielu lat uprawia wheele, czyli jazdę na jednym kole roweru.  Tą trudną sztukę Fabian opanował znakomicie. potrafi dzisiaj jechać 2,5 km na jednym kole co pokazał na filmiku wykonanym specjalnie na prezentację. Fabian przestrzegł słuchczy o niebezpieczeństwach jakie powoduje nieumiejętne jeżdżenie.

 • Mateusz Wierzgacz i Piotr Bencal

  To pasjonaci wędkowania. Prezentował Mateusz, który z pasją opowiadał o sprzęcie wędkarskim jaki wykorzystuje, a wszystkich zadziwił znajomością ryb, które łowi. Całe swoje oszczędności przeznacza na powiększanie i ulepszanie sprzętu rybackiego. Chłopcy łąwią kiedy tylko mogą, a nawet biorą udział w zawodach.

Uczniowie z pasją klasy VIII

Ty też masz jakiś talent, hobby, zainteresowanie. Zgłoś się do prezentacji!

Lubisz podróże, gry, sport, malować, tańczyć, film, fotografię. Lubisz kuchnię, zwierzęta, rośliny, dom. Lubisz robić coś, co sprawia Ci przyjemność, czemu się prawie codziennie poświęcasz, to znaczy że masz pasję!